PNEUSERVIS - AUTOSERVIS Lingov

  Kontakt : 055/671 46 24

   Mobil: 0911 131 525

Copyright © 2012 MTM Centrum. All Rights Reserved.

MTM CENTRUM

Plnenie a dezinfekcia klimatizacie


Klimatizácia je dnes už v mnohých prípadoch súčasťou základného vybavenia vozidiel. Stáva sa tak nepostrádateľným pomocníkom,
ktorý v automobile vytvára príjemné prostredie nielen v lete,
ale v podstate v priebehu celého roka.


Keď účinnosť autoklimatizáciu slabne alebo ide z ventilácie zápach, navštívte autoservis a nechajte autoklimatizáciu skontrolovať, vyčistiť alebo podrobiť kompletnému servisu.

Ako laicky spoznáte, že je čas na údržbu?


Po nastavení a spustení autoklimatizácie, bez rozdielu či ide o manuálne alebo automatický režim, na minimálnu teplotu, by sa teplotná hodnota na výstupe ventilácia mala pohybovať v rozmedzí 3 až 9 stupňov, vlhkosť vzduchu by mala byť optimálne okolo 60%. Tieto hodnoty sa môžu líšiť podľa teplotných faktorov v okolí vozidla.


Pre tieto účely slúži preventívna kontrola funkčnosti tj diagnostika a test autoklimatizácie, ktorý Vám v rámci našich služieb ponúkame v našom servise. Pripravíme vyhodnotenia funkčnosti a necháme na Vašom zvážení výber nami odporúčaných postupov. Predpokladaná doba testu je cca 15min.

« Späť

KOMPLETNÁ SERVISNÁ STAROSTLIVOSŤ - o autoklimatizáciu sa skladá z dvoch nezávislých častí (súborov úkonov) a postará sa tak nielen o klimatizačý okruh ale aj o posádku vozidla:

I časť:

STAROSTLIVOSŤ O FUNKČNOSŤ CHLADENIA - servis chladiaceho klimatizačného okruhu


Pravidelný servis klimatizačného okruhu je nevyhnutné "strážiť" nielen ako základný predpoklad správnej funkčnosti auto klimatizácia ale aj ako prevenciu veľmi nákladné prípadnej výmeny náhradných dielov auto klimatizácia. Tento interval je u každého vozidla predpokladaný pravidelne po dvoch rokoch.

viac informácií o servise auto klimatizácieII časť:

STAROSTLIVOSŤ O ZDRAVOTNÚ NEZÁVADNOSŤ - antibakteriálne ošetrenie funkčných častí a interiéru vozidla


Po uvedení auto klimatizácie do prevádzky sa bez nášho pričinenia na jej súčastiach vytvára vlhkosť a následne v týchto miestach rôzne sa usídľujú nebezpečné baktérie a plesne, ktorých je spravidla až 7x viac než vo vonkajšom prostredí. Pri spustení ventilátora sú tieto nebezpečné baktérie a mikroskopické plesne unášané smerom do interiéru vozidla a následne vdychované posádkou vozidla.

Naše odporúčanie: Nečakajte na zápach z klimatizácie. Ak sa u Vás už objavujú problémy typu podráždenie očí, pálenie v krku alebo nutkanie ku kašľu je najvyšší čas vykonať dezinfekciu okruhu. Ak sa u Vás tieto reakcie zatiaľ neobjavujú, myslite aj na ostatných spolucestujúcich, obzvlášť potom na malé deti.

PREVENCIA - minimálna investícia, minimalizácia nepríjemností

Ak je Vaše vozidlo vybavené klimatizáciou je na Vás aby ste minimalizovali nepríjemnosti spojené s jej užívaním a tým predĺžili jej životnosť. Najčastejším prípadom je, že autoklimatizácia má malú chladiacu účinosť, objavuje sa pri spustení ventilácie mierny zápach alebo je cítiť zatuchnutosť. Ďalšími nepríjemnosti bývajú podráždenosť očí, časté prechladnutia v dôsledku rapídne teplotných zmien alebo rôzne alergické prejavy vznikajúce v dôsledku premnoženia baktérií.Dáme Vám teda niekoľko tipov ako týmto nepríjemným javom predchádzať.